TÜRK ECZACILAR BİRLİĞİ & TEB ANLAŞMASI

TÜRK ECZACILAR BİRLİĞİ & TEB ANLAŞMASI

24 Mayıs 2018’de , Türk Eczacıları Birliği ile TEB olarak kapsamlı bir iş birliği sözleşmesi imzaladık. İmzalanan sözleşme kapsamında,

*SGK ödemesi bankamıza gelen ve bankamız POS’unu aktif kullanan eczacıların Cardif Emeklilik’te açılacak olan BES hesaplarına aylık 170 TL Katkı payı ödemesi yapılacaktır.

*Türk Eczacılar Birliği Yardımlaşma Sandığı garantörlüğünde, eczacıların kredi ihtiyaçlarında kullanmak üzere 40.000 TL ‘ye kadar Eczacılar Birliği yönlendirmesi ve garantörlüğünde Bireysel ihtiyaç veya Taksitli ticari kredi imkanı sağlanacaktır. Kredi tahsisinde, Türk Eczacılar Birliği’nin internet sitesinde yer alan fiyatlamalar kullanılacaktır.

(https://www.teb.org.tr/news/7784/Yardımlaşma-Sandığı-Kredi-Faizleri-ve-Ecza-Kooperatifi-Destek-Kredisi-Hk)

KREDİ BAŞVURUSUNDA TALEP EDİLEN EVRAKLAR:

-Kredi talebinde bulunan müşteriden Nüfus Cüzdanı,

-İmza Sirküleri,

-Ticaret Sicil Gazetesi (Kuruluş, ortaklık değişim ve en güncel hali) (Şahıs firmalarında olmayabilir.)

-Ticaret Sicil Memurluğu Sicil Tasdiknamesi (Faaliyet Belgesi) ,

-Son 2 tam yıl sonu Gelir ve Kurumlar Vergisi Beyannamesi ve bu yılın ara dönem Geçici Vergi Beyannamesi.

-Vergi Levhası,

-Detay Mizan (Bu belgeler beyannamelerin içinde var, ayrıca belirtmeyebiliriz. Bilanço esası ise Detay -Mizan alınmalı, Hesap Özeti ise mizan olmuyor.)

-Teklif Mektubu, Taahhütname (Birlikten alınan yazı.)

-Sakıncalı/KKB sorgularında ödenmemiş bir kayıt (çek/senet/haciz/kredi ve kart gecikmesi vb.) varsa ödendi belgeleri.

AYRICA;

*İnternet/Mobil bankacılığı EFT/Havale ücretsiz,

*Eczane hesaplarınıza “hesap işletim ücreti”muafiyeti,

*Kredi kartı aidat ücret muafiyeti,

*ÖKC / POS ücret muafiyeti, ( SGK ödemesinin alınması şartıyla, POS cirosunun 2 katı, vadesiz mevduat ortalaması sağlanması şartıyla ertesi gün 0 bloke çalışması uygulanacak, ayrıca POS çalışma koşulları her eczacı özelinde değerlendirilerek avantajlar sunulacaktır.)

*TEB Yıldız Priority Card (restoran harcamalarınızda %10 ekstra bonus, ücretsiz motovale hizmeti, bonuslarınızın uçuş mili olarak kullanımı, seyahatlerinizde 3 kat bonus, havalimanı otoparklarında %50 indirim, TEB Havaalanı Shuttle hizmeti, araç kiralama hizmetlerinde özel fiyatlar, sinema ve tiyatro biletinizin %50si TEB’den, ücretsiz kuru temizleme hizmeti)