BİLİMSEL ECZACILIĞIN 181.YILI KUTLU OLSUN!

BİLİMSEL ECZACILIĞIN 181.YILI KUTLU OLSUN

Eczacılık mesleği 1839 yılının 14 Mayıs’ında  Mekteb-i Tıbbi’yenin açılmasından sonra akademik bir meslek olarak toplum sağlığı için mücadele etmekte ve her zaman da etmeye devam edecektir. Yıllardır büyük bir çoşkuyla Bilimsel Eczacılık günümüzü kutlamaktayız fakat 181.yılını kutlayacağımız Bilimsel Eczacılığı bu sene maalesef ki sessiz sedasız kutlamaktayız. Zorlu pandemi sürecinde tüm vatandaşlarımıza canla başla ve kesintisiz hizmet sunan birinci basamak sağlık çalışanları olarak biz eczacılar çok büyük sorumluluklar üstlendik. “Halka en yakın sağlık danışmanı” tanımının ne denli doğru olduğunu bir kez daha deneyimledik. COVID_19 mücadelesinin yanı sıra kronik hastalarımızın raporlu reçetelerini sorunsuz bir biçimde ulaştırmaya devam ettik. Sağlık sisteminin yükünü büyük ölçüde azaltmak için elimizden gelen gayreti gösterdik.

Son olarak, iş yükümüzü üçe hatta dörde katlayacak şekilde, 80 milyon adedin üzerinde ücretsiz maskeyi vatandaşlarımıza dağıttık ve özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.

Sevgili Meslektaşlarım ; dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu Covid-19 pandemi sürecinde göstermiş olduğunuz gayretli çalışmalar nedeniyle teşekkür eder “14 Mayıs Eczacılar Günü’nüzü kutlarım.”