İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ SN.DR. ÖNER NERGİS ODAMIZI ZİYARET ETTİ!

il sağlık müdürümüz Sn.Dr. Öner NERGİS, sağlık hizmetleri başkanı Sn.Dr. Yusuf SARI, sağlık hizmetleri yardımcısı Ecz. Süleyman GÖKÇE, şube müdürü Sn.Tuba ÖKSÜZ, Ecz. Merve ATABAY  odamızı ziyaret ettiler.

İl Sağlık Müdürümüz Sn.Dr. ÖNER NERGİS;

Pandemi sürecinde değerli Eczacılarımız ve değerli çalışanlarımız için tüm özveri ve fedakarlıkla yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkürlerini bildirdiler:

“Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından COVİD-19 hastalığının pandemi olarak ilan edilmesi ile ortaya çıkan dönemde; birinci basamak hizmet sunucularımız olarak hizmet veren siz eczacılarımız, ülkemizin korona virüs salgını ile mücadelesinde ön saflarda büyük bir özveri ve fedakarlıkla hayatlarınız pahasına gece gündüz demeden görevinize kesintisiz devam ettiniz. Bu süreçte göstermiş olduğunuz üstün gayret ve emek; tüm vatandaşlarımızca bilinip, takdir edildiği gibi, yıllar sonra bile övgü ile söz edilecek bir vatanperverlik örneğini de teşkil etmektedir.

Özellikle pandemi nedeni ile hastaların sağlık hizmeti almak için eczanelere daha çok yöneldiği aşikar olup, eczanelerimizden hizmet alan kişi sayısının arttığı ve buna bağlı olarak eczane iş yükünün bulaş riski ile arttığı bu dönemde sizin ve eczane çalışanlarınızın verdiği hizmetin önemi daha iyi anlaşılmıştır. Bu sebeple ülkemizin pandemi ile mücadelesinde siz değerli eczacılarımızın göstermiş olduğu özverili çalışmalardan dolayı Bakanlığımız adına size teşekkür eder,

Yaşanılacak her türlü sıkıntı ve darlıkta; yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.”