ÜLKEMİZDE YAYILAN CORONAVİRÜS NEDENİYLE ECZANEDE ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER!

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ;

Coronavirüs (Covid-19)salgınının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında hastanelerden sonra hastaların en çok uğradığı ve bulaş riskinin yüksek olduğu eczanelerde eczacılarımız ve eczane çalışanlarımızın sağlık hizmet sunumunu sürdürebilmeleri ve hastalarımızın sağlığını koruyabilmek için aşağıdaki tedbirlerin alınması İl Hıfzısıhha Kurulunun kararı gereği alınmıştır.

1-Nöbetlerde ve normal mesaide eczane içine hasta alınmaksızın kapıdan veya pencereden ilaç hizmet sunumunun verilmesi

2-Hastaların bekledikleri süre zarfında birbirleri arasındaki güvenli mesafelerin en az 1 metre olmasının sağlanması.

3-Mesai saatlerinin 30/03/2020 Pazartesi günü itibariyle ikinci bir duyuruya kadar 09: 00-17:30 olarak belirlenmesi , ilçe temsilciliklerinin de bu uygulamalara göre hareket etmesi

4-Eczanede hizmet sunumu esnasında cerrahi maske ve koruyucu gözlük kullanılması ancak eldiven kullanılmaması(ellerin sık sık sabunla yıkanarak ve/veya el antiseptiği kullanılarak hijyenin sağlanması.)

5-Eczane zemininin ve çalışma alanlarının (banko,klavye,masa,kapı kolu,pos cihazı,cep telefonu vb. ) sık sık dezenfekte edilmesi.

6-Eczane içinin havalandırılmasına dikkat edilmesi, klima filtrelerinin periyodik olarak temizlenmesi.

Sağlık ordusunun birer neferi ve yaptığımız Eczacılık Yeminine bağlı olarak halkımızın sağlığının korunmasında her daim hazır ve sağlıklı olabilmek adına öngörülen tedbirlere uygun davranılması tüm üyelerimize önemle duyurulur.

Duyuru Afişi
Duyuru Afişi